[ad] Empty ad slot (#1)!

W pierwszych spotkaniu 1/8 finału Champions League Szachtar Donieck zremisował z Bayernem Monachium 0:0. Od 65. minuty goście musieli radzić sobie w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Xabi Alonso.

Napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski

Robert Lewandowski zdobył swoją pierwszą bramkę w Bundeslidze w barwach Bayernu Monachium foto: Getty Images

Od początku rywalizacji we Lwowie stroną przeważającą był Bayern, a dobre okazję do zdobycia bramki mieli Bastian Schweinsteiger i Arjen Robben. W 20. minucie po raz pierwszy ze składną akcją z własnej połowy wyszli gospodarze, piłkę przejął ustawiony na prawej stronie Dario Srna, ale do jego dośrodkowania nie ruszył, żaden z kolegów i futbolówkę przejęli goście z Monachium. Kilka chwil później z rzutu wolnego kropnął Jarosław Rakicki, a interweniujący na raty Manuel Neuer oddalił zagrożenie.

W 31. minucie w doskonałej sytuacji po błędzie w defensywie gospodarzy znalazł się Thomas Muller, jednak reprezentant Niemiec nie potrzebnie starał się strzelać w pierwszym tempie i posłał ją wysoko nad bramką. W końcówce pierwszej części spotkania na indywidualne akcje zdecydowali się Taison i Robben, jednak ich próby skończyły się fiaskiem.

Po zmianie stron cały czas optyczną przewagę miał Bayern, jednak to nie przekładało się na dobre okazję pod bramkowe. W 65. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Xabi Alonso i „Bawarczycy” musieli sobie radzić w osłabieniu. Na kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry boisko opuścił Mario Goetze, a jego miejsce zajął Rober Lewandowski, jednak mimo kilku dobrze wyglądających w pierwszej fazie akcji Polak ani razu nie doszedł do sytuacji strzeleckiej.

Szachtar Donieck – Bayern Monachium 0:0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

JW Promotion Agencja marketingu sportowego zajmuje się organizacją eventów związanych z branżą sportową.