[ad] Empty ad slot (#1)!

Stadiony

Allianz Riviera (Grand Stade de Nice) to właśnie na tym stadionie w niedzielę 12 czerwca 2016 roku bój w Mistrzostwach Europy we Francji rozpocznie reprezentacja Polski. Na oddanym do użytku w 2013 roku stadionie występuje klub z Ligue 1 OGC Nice.

Reprezentacja Polski na Allianz Riviera

Już 12 czerwca o godzinie 18:00 dowodzeni przez Adama Nawałkę „Biało-Czerwoni” wybiegną na Allianz Riviera (pierwotnie stadion nazywał się Grand Stade de Nice,… Czytaj dalej

Stadion Realu Madryt Estadio Santiago Bernabeu będzie areną finału Pucharu Króla, na którym 17 maja o godz. 21:30 „Królewscy” zmierzą się z rywalem zza miedzy Atletico. Decyzję podjęła tamtejsza federacja piłkarska, w porozumieniu z klubami.

fot. Getty Images

fot. Getty Images

Wcześniejsze plotki dotyczące wyboru stadionu na finał Copa del Rey potwierdzili ludzie bezpośrednio zaangażowani w sprawę.

– Udowodniliśmy, że między naszymi klubami panują wspaniałe relacje. Obie strony bardzo szybko osiągnęły wspólne stanowisko. Jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedział Emilio Butragueno.

Były piłkarz, a obecnie dyrektor sportowy Realu przyznał, że najważniejszą sprawą była liczba fanów futbolu, którzy będą chcieli obejrzeć finałowe spotkanie. – Decydującą kwestią była pojemność naszego obiektu. Chcemy, by to spotkanie mogło obejrzeć jak najwięcej kibiców.

 

Czytaj dalej

– To nie jest kwestia, czy ten finał u nas się odbędzie. Pytanie tylko, w którym roku- mówi Maciej Sawicki – sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej.

stadion narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy fot. PAP

Najwcześniej finał Ligi Europejskiej mógłby się odbyć w 2015 roku, ponieważ wcześniejsze terminy są już „zaklepane”. W tym roku będzie to Amsterdam (Amsterdam Arena) a w 2014 Turyn ( Juventus Stadium).

Podczas spotkania z szefem UEFA Michelem Platinim za kandydaturą Polski, (a chodziło konkretnie o Stadion Narodowy w Warszawie), lobbował prezydent Bronisław Komorowski. – Szansę mają 53 europejskie federacje, ale EURO 2012 udało się znakomicie. Postawiliście poprzeczkę bardzo wysoko – przekonywał Platini

 

Czytaj dalej

Fatalne relacje z wykonawcami odbijają się inwestorowi czkawką. Na wniosek Alpine wpłynął pozew, w którym padają bardzo poważne zarzuty o zbyt niskie standardy przeciwpożarowe i organizowanie imprez na niezdatnym obiekcie – podał PAP

Wybudowany na Euro 2012 Stadion Narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy fot. PAP

Informację jako pierwsza opublikowała „Gazeta Polska Codziennie”, jednak potwierdziły ją też inne media. Wczoraj do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, złożone na wniosek Alpine Construction Polska przez kancelarię Cameron McKenna.

W zawiadomieniu wytykane są przede wszystkim niedostateczne zabezpieczenia przeciwpożarowe na stadionie Narodowym : unieruchomienie hydrantów na obiekcie, ich uszkodzenie i problemy techniczne z bramami dymoszczelnymi oraz kurtynami dymowymi, a to tylko część zarzutów.

 

Czytaj dalej

Stadion Narodowy w Warszawie wybudowany specjalnie na Euro 2012, będzie nosił imię najwybitniejszego trenera w dziejach polskiej reprezentacji – Kazimierza Górskiego.

Sejm przez aklamację przyjął w czwartek uchwałę o nadaniu Stadionowi Narodowemu w Warszawie imienia legendarnego trenera polskiej reprezentacji piłki nożnej Kazimierza Górskiego. Uchwałę przygotowała sejmowa komisja kultury fizycznej i sportu. – Dożyliśmy doniosłej chwili – przyznał jeden z „Orłów” Górskiego, Lesław Ćmikiewicz.

„Sejm, wyrażając wdzięczność i szacunek Kazimierzowi Górskiemu, najwybitniejszemu trenerowi w historii poslkiej piłki nożnej, wnioskuje o nazwanie jego imieniem Stadionu Narodowego w Warszawe” – głosi uchwała.

– Kiedy w Warszawie rozgrywany jest ostatni mecz Euro 2012, to dobry czas, by uhonorować najwybitniejszego polskiego trenera w historii – mówił szef komisji sportu Ireneusz Raś (PO), prezentując uchwałę.

Parlamentarzyści przyjęli uchwałę oklaskami i owacją na stojąco.

Na sejmowej galerii byli m.in. piłkarze z drużyny Górskiego Henryk Kasperczak i Lesław Ćmikiewicz oraz syn Górskiego, Dariusz.

Ćmikiewicz, który był pomocnikiem w kadrze Kazimierza Górskiego przyznał, że nadanie „Narodowemu” imienia trenera jest „doniosłą chwilą”. Jak przypomniał, przyczyniło się do tego m.in.  Stowarzyszenie „Orły Górskiego”, ale też zawodnicy, którzy wyszli z inicjatywą nazwania stadionu imieniem trenera.

– Dożyliśmy doniosłej chwili. Jesteśmy wdzięczni trenerowi Górskiemu – to wyraz szacunku dla jego pamięci i dokonań. Myślę, że – zwłaszcza teraz po Euro – brakuje nam człowieka, który zmieniłby oblicze polskiej piłki i opinię o niej. Tęsknimy za nim – powiedział Ćmikiewicz.

 

Czytaj dalej

Mecz Polska – Anglia rozgrywany w ramach eliminacji Mistrzostw Świata Brazylia 2014 odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie – taką decyzję podjął zarząd PZPN podczas dzisiejszych obrad.

Spotkanie zostało zaplanowane na 16 październik i będzie trzeci spotkaniem rozgrywanym przez Polaków w eliminacjach do Mundialu w 2014 roku.

Wcześniej Polacy zagrają, najpierw 7 września z Czarnogórą (Podgorica) a 4 dni później z Mołdawią (Wrocław).

W swojej grupie Biało-Czerwoni rywalizować będą również z Ukrainą i San Marino. Mecze z tymi rywalami, a także rewanże z Anglią, Czarnogórą i Mołdawią odbędą się w 2013 roku.

 

Czytaj dalej

JW Promotion Agencja marketingu sportowego zajmuje się organizacją eventów związanych z branżą sportową.