[ad] Empty ad slot (#1)!
Legia Warszawa awansowała do 1/16 Ligi Europejskiej. Stołeczna drużyna pokonała na Pepsi Arena Rapid Bukareszt 3:1 i przy remisie PSV Eindhoven z Hapoelem Tel Awiw 3:3 zapewniła sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europejskiej.
W 5. minucie spotkania gości wykonywali rzut rożny. Dusan Kuciak minął się z piłką, ale zawodnicy Rapidu nie skorzystali z tego prezentu. Osiem minut później na strzał z dystansu zdecydował się Michał Żyro, piłkę spokojnie złapał Virgil Drăghia.
W 26. minucie meczu pędzący do piłki Dan Alexa uderzył łokciem Żyro. Prowadzący to spotkanie Stefan Johannesson po krótkiej konsultacji ukarał zawodnika Rapidu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. W 34. minucie spotkania doskonałą okazję do zdobycia bramki miał Danijel Ljuboja. Miroslav Radović zagrał piłkę do ustawionego przed polem karnym Ljuboji, a ten mając przed sobą pustą bramkę posyła piłkę obok słupka.
W 39. minucie swoją okazję do zdobycia bramki mieli piłkarze z Bukaresztu. Z rzutu wolnego uderzał Ovidiu Herea, ale piłka przeszła nad bramką Kuciaka. Cztery minuty później groźnie z rzutu wolnego uderzył Maciej Rybus, piłkę po strzale pomocnika Legii w ostatniej chwili wybił Drăghia.
Już na początku drugiej części spotkania doskonałą okazję do zdobycia gola miał Radović. Trochę przypadkowo piłka trafia pod nogi Serba, a ten trafił prosto w bramkarza gości. Chwilę później stołeczny klub wyszedł na prowadzenie. Ivica Vrdoljak trafia w słupek, dobita Radovicia i bramka dla Legii. Goście pomimo gry w osłabieniu nie składali jednak broni.
W 64. minucie ustawiony na linii pola karnego Vladimir Božović kapitalnym strzałem z woleja trafia w poprzeczkę. Chwilę później Rapid doprowadził do wyrównania. Ciprian Deac zagrał do Filipe Teixeira, a ten z dużym spokojem skierował piłkę do bramki. Legioniści natychmiast ruszyli do ataku.
W 68. minucie Rybus przedarł się lewą stroną pola karnego, uderzył płasko na bramkę Rapidu, Drăghia wypluł piłkę przed siebie, a z prezentu skorzystał Radović, który po raz drugi dał Legii prowadzenie. W 80. minucie meczu drugą żółtą kartkę obejrzał Janusz Gol i na ostatnie minuty mecz się wyrównał.
W końcówce spotkania odważniej zaatakowali goście, ale mądrze grająca Legia w doliczonym czasie gry dobiła Rapid. Rafał Wolski zagrał na wolne pole do Michała Kucharczyka, a ten strzałem z bliskiej odległości przypieczętował zwycięstwo Polskiej drużyny.
Legia Warszawa – Rapid Bukareszt 3:1 (0:0)
Radović 51, 68, Kucharczyk 90 – Teixeira 64
Skrót meczu:
[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xm4jil_184772-legia-rapid_sport[/dailymotion]
[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xm4jl0_184774-legia-rapid_sport[/dailymotion]
[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xm4jlc_184775-legia-rapid_sport[/dailymotion]
[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xm4jlp_184777-legia-rapid_sport[/dailymotion]
Dodaj komentarz