[ad] Empty ad slot (#1)!

W pierwszym spotkaniu 1/2 finału Europa League Chelsea Londyn pokonała na St. Jakob-Park Basel 2:1. Zwycięską bramkę dla „The Blues” zdobył w doliczonym czasie meczu David Luiz.

Hiszpański trener Chelsea Rafael Benitez

Rafael Benitez fot. Getty Images

W pierwszych minutach spotkania obie drużyny wypracowały sobie okazję do zdobycia bramki, a do siatki jako pierwsi trafili goście.

W 12. minucie meczu Frank Lampard dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a celnym strzałem głową popisał się Victor Moses i piłkarze „The Blues” mogli się cieszyć z prowadzenia.

Chwilę później groźnie odpowiedzieli gospodarze. Z rzutu wolnego uderzył Fabian Schar, a kapitalnie interweniujący Petr Cech uratował swój zespół przed utratą bramki.

W kolejnych minutach spotkania groźniejsi w ataku byli piłkarze Chelsea. Najpierw dwukrotnie z dystansu próbował Fernando Torres, a 36. minucie świetną okazję miał Ramires. Brazylijczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak Yann Sommer wyszedł z tego starcia obroną ręką.

W końcówce pierwszej połowy spotkania równie dobrą okazję co Ramires, miał Eden Hazard, Belg stanął oko w oko z golkiperem Basel, ale podobnie jak jego kolega przegrał rywalizację z Sommerem.

 

 

Druga część spotkania rozpoczęła świetnej okazji jaką miał Valentin Stocker. Reprezentant Szwajcarii uderzył z około 13. metra, a piłka po jego strzale trafiła w słupek bramki przyjezdnych.

W 54. minucie „The Blues” powinni prowadzić różnicą dwóch bramek. Rozpędzony Hazard odważnie wpadł w pole karne i odegrał futbolówkę do Torresa, a ten w dogodnej sytuacji trafił w słupek. W odpowiedzi po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzył Marco Streller, jednak piłka po jego strzale minęła bramkę Chelsea.

W kolejnych minutach oglądaliśmy sporo prób uderzeń z dystansu, jednak żadna z nich nie zakończyła się zdobyciem gola. W 77. minucie gospodarze mieli świetną okazję do zdobycia wyrównującej bramki. Wychodzący na czystą pozycję Mohamed Salah mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i pierwszy dopadł do niej Cech.

Końcówa spotkanie dostarczyła kibicom zebranym na stadionie wiele emocji. Najpierw Cesar Azpilicueta faulował przeciwnika we własnym polu karnym. Prowadzący to spotkanie  Pavel Kralovec wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na bramkę zamienił Schar.

Kiedy wydawało się, że pierwszy mecz 1/2 finału Ligi Europy pomiędzy Basel, a Chelsea zakończy się remisem, zwycięską bramkę dla gości zdobył strzałem z rzutu wolnego David Luiz. Chelsea zrobiła pierwszy krok w kierunku awansu do finału Europa League.

 

FC Basel – Chelsea Londyn 1:2 (0:1)

Schar 87(k) – Moses 12, Luiz 94

 

Skrót meczu:

[metacafe]http://www.metacafe.com/watch/10375273/basel_chelsea_1_2/[/metacafe]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

JW Promotion Agencja marketingu sportowego zajmuje się organizacją eventów związanych z branżą sportową.