Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

Za nami El Clasico numer 233! W spotkaniu 14. kolejki La Liga FC Barcelona zremisowała na Camp Nou Realem Madryt 1:1. Mistrzowie Hiszpanii prowadzili od 53 minuty 1:0 po trafieniu Luisa Suareza, remis „Królewskim” w doliczonym czasie meczu uratował Sergio Ramos.

Rywalizacja na Camp Nou rozpoczęła się od kilka zdecydowanych ataków, po których piłkarze obu drużyn raz po raz padali na murawę. Jako pierwsza groźnie zaatakowała Barcelona, a celnie na bramkę gości uderzali Lionel Messi i Luis Suarez. W odpowiedzi groźnie zaatakował Real. W 37 minucie gry w pole karne gospodarzy wpadł rozpędzony Cristiano Ronaldo, który zdecydował się na mocne uderzenie z ostrego kąta, a z jego próbą poradził sobie Marc-Andre ter Stegen. Kilkadziesiąt sekund później znów groźnie zaatakowali „Królewscy” i znów przed szansą na zdobycie gola stanął Ronaldo, jednak i tym razem ze strzałem Portugalczyka poradził sobie bramkarz Barcelony.

Po zmianie stron śmielej zaatakowała Barcelona, co przyniosło rezultat w 53 minucie. Piłkę w pole karne z rzutu wolnego dośrodkował Neymar Jr, a Suarez mocnym strzałem głową dał Barcelonie prowadzenie. Chwilę później urugwajski napastnik stanął przed szansą na zdobycie kolejnej bramki, jednak tym razem szczęśliwie interweniował Keylor Navas. W 68 minucie balansem ciała rywala oszukał Neymar, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem „Królewskich”, jednak huknął ponad poprzeczką.

Osiem minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry gospodarze zmarnowali kolejną doskonałą sytuację do zdobycia gola. Wracający po kontuzji Andres Iniesta posłał świetne podanie w pole karne, a piłkę źle uderzył Messi. Tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu gry po dośrodkowaniu z lewego skrzydła przed kolejną szansą stanął Ronaldo, jednak uderzenie CR7 na rzut rożny sparował Jordi Alba. W doliczonym czasie meczu niewykorzystane okazję zemściły się na Barcelonie. Z rzutu wolne w pole karne dośrodkował Luka Modrić, a Sergio Ramos strzałem głową doprowadził do wyrównania i klasyk zakończył się podziałem punktów.

FC Barcelona – Real Madryt 1:1 (0:0)