Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

W spotkaniu 18. kolejki Ekstraklasy zajmująca drugie miejsce w tabeli Legia Warszawa pokonała przed własną publicznością Górnika Łęczna 2:1. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Nemanja Nikolić, który ma już na swoim koncie 19 trafień. Gola dla drużyny z Łęcznej strzelił Grzegorz Bonin.

Wicemistrzowie Polski ruszyli do ataku od pierwszego gwizdka sędziego i już w 4. minucie mogli się cieszyć ze zdobycia gola. Dobrze na prawej stronie pokazał się Łukasz Broź, w pole karne wbiegł Ondrej Duda, który wycofał piłkę do tyłu, a niepilnowany Nemanja Nikolić płaskim strzałem skierował piłkę do pustej bramki. W kolejnych minutach cały czas stroną przeważającą byli gospodarze, a kolejne okazję do zdobycia gola mieli Stojan Vranjes i Broź. Przestraszony Górnik nie potrafił odpowiedzieć, a w 30. minucie stracił gola numer dwa, na listę strzelców po raz drugi wpisał się Nikolić. W końcówce pierwszej odsłony spotkania po raz kolejny z dobrej strony w ofensywie pokazał się aktywny Broź, jednak tym razem za mocno dośrodkował piłkę i do jego podania nie doszedł Micha Kucharczyk.

Po zmianie stron po raz kolejny szybko zaatakowali gospodarze, a bliski szczęścia był Tomasz Jodłowiec. Chwilę później z dobrej strony pokazał się Guilherme, jednak w decydującym momencie zabrakło mu trochę dokładności. W kolejnych minutach Legia oddała przeciwnikom więcej miejsca, dzięki czemu Górnik spokojnie rozgrywał piłkę na połowie przeciwnika i całymi seriami wykonywał rzut rożne, z których niewiele wynikało. W 82. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się rezerwowy Jakub Świerczok, jednak dobrze ustawiony Dusan Kuciak poradził sobie z jego strzałem. Kilka chwil później lewym skrzydłem odważnie ruszył Leandro, który świetnie dośrodkował w pole karne, a cała akcję celnym strzałem zakończył Grzegorz Bonin. Po zdobyciu kontaktowej bramki goście z Łęcznej ruszyli do huraganowych ataków, w kolejne okazję mieli Maciej Szmatiuk, Łukasz Mierzejewski i Radosław Pruchnik, jednak mimo dobrych sytuacji nie udało im się doprowadzić do wyrównania.

Legia Warszawa – Górnik Łęczna 2:1 (2:0)