Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

Manchester City zrobił pierwszy krok w kierunku półfinału Champions League! Wicemistrzowie Anglii zremisowali w wyjazdowym starciu z Paris Saint Germain 2:2 i są w lepszej sytuacji przed rewanżem na Etihad Stadium.

Nieskuteczny Ibrahimović, fatalny błąd Fernando

Rywalizacja w Parku Książąt rozpoczęła się od szybko rozgrywanych akcji w wykonaniu piłkarzy obydwu drużyn, jednak to gospodarze jako pierwsi powinni wyjść na prowadzenie. W 13. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nieporadność defensywy „The Citizens” wykorzystał David Luiz, który został sfaulowany w polu karnym, a prowadzący to spotkanie Milorad Mazić wskazał na jedenasty metr. Futbolówkę na wapnie ustawił sobie Zlatan Ibrahimović, ale strzał Szweda kapitalnie odbił Joe Hart. Kilka minut później z szybkim kontratakiem ruszyli goście. Ustawiony na prawym skrzydle Jesus Navas dośrodkował w pole karne, a swojej szansy szukał David Luiz. W odpowiedzi przed kolejną szansą stanął Ibrahimović, jednak i tym razem nie udało mu się trafić do siatki.

W 38. minucie po błędzie w środku pola z szybkim kontratakiem ruszyli goście, piłkę przytomnie rozegrał Fernandinho, a wracający do wysokiej dyspozycji Kevin De Bruyne mocnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Zaskoczeni taki obrotem spraw gospodarze chwilę później doprowadzili do wyrównania. Fatalny błąd niegodny Champions League popełnił przed własnym polem karnym Fernando, a do wyrównania doprowadził Ibrahimović.

Manchester dogonił wynik, remis w Paryżu

Po zmianie stron do kolejnych ataków ruszyło Paris Saint Germain, a dobre okazję do zdobycia gola mieli Ibrahimović i Edinson Cavani. W 59. minucie to właśnie reprezentant Urugwaju jako pierwszy groźnie uderzył na bramkę gości, a do odbitej przez Harta piłki dopadł Adrien Rabiot i wpakował ją do pustej bramki. Chwilę później kolejną okazję mieli gospodarze. Najpierw w poprzeczkę trafił Ibrahimović, dobijać próbował jeszcze Cavani, jednak nieznacznie się pomylił.

Mimo utraty drugiej bramki Manchester City nie zamierzał składać broni i ponownie przyspieszył. Swoje szansę mieli Navas i Silva, jednak to Fernandinho doprowadził do wyrównania. Ustawiony na prawej stronie Bacary Sagna płasko dośrodkował w pole karne i po serii błędów defensywy gospodarzy pomocnik „The Citizens” umieścił piłkę w siatce. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie i to wicemistrzowie Anglii są bliżej półfinału Ligi Mistrzów.

Paris Saint Germain – Manchester City 2:2 (1:1)