[ad] Empty ad slot (#1)!

W szlagierowym spotkaniu 30. kolejki Premier League Manchester United pokonał na Anfield Road Liverpool 2:1. Bohaterem „Czerwonych Diabłów” został zdobywca dwóch bramek Juan Mata. Liverpool od 46. minucie musiał sobie radzić w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Steven Gerrard.

Angielski klub piłkarski Manchester United

Manchester United foto: Getty Images

Rywalizacja na Anfield Road rozpoczęła się od spokojnie rozgrywanych akcji w środku pola, z których niewiele wynikało. W 14. minucie meczu ustawiony w środku pola Ander Herrera posłał kapitalną piłkę na wolne pole, dopadł do niej Juan Mata i precyzyjnym strzałem w kierunku długiego rogu wpakował piłkę do siatki. W odpowiedzi swojej szansy w uderzeniach z rzutu wolnego szukali Daniel Sturridge i Rahim Sterling, jednak ich próby mijały bramkę „Czerwonych Diabłów”.

W 35. minucie pierwszą szybką akcję przeprowadził Liverpool, ale w doskonałej sytuacji przestrzelił Adam Lallana. W końcówce pierwszej części spotkania swojej szansy szukali jeszcze Sturridge i Michael Carrick, ale ich próby zakończyły się fiaskiem.

Po zmianie stron mieliśmy zdecydowanie więcej emocji. W przerwie meczu na boisku pojawił się Steven Gerrard, który już po 40 sekundach musiał opuścić boisko z czerwoną kartką na koncie. Wyrzucenie legendy „The Reds” zdecydowanie zaostrzyła grę i piłkarze obu drużyn coraz częściej brutalnie traktowali rywala.

W 59. minucie Angel Di Maria, który kilka chwil wcześniej pojawił się na boisku dośrodkował piłkę w pole karne, a kapitalnym strzałem z powietrza popisał się Mata i Manchester United mógł się cieszyć z dwubramkowego prowadzenia. Podłamany Liverpool odpowiedział dziesięć minut później, kiedy to błąd popełnił David De Gea, a na listę strzelców wpisał się Daniel Sturridge.

W końcówce spotkania wyraz swojej nieporadności okazał po raz kolejny sędzia Martin Atkinson, który nie potrafił poradzić sobie z rosnącymi emocjami na bosku i w doliczonym czasie gry podyktował wątpliwy rzut karny. Piłkę na jedenastym metrze ustawił sobie Wayne Rooney, ale strzał kapitana gości z Old Trafford obronił Simon Mignolet. Ostatecznie Manchester pokonał Liverpool i coraz pewniej rozsiada się na 4. miejscu w tabeli Premier League.

Liverpool FC – Manchester United 1:2 (0:1)