[ad] Empty ad slot (#1)!

Real Madryt w półfinale Champions League! W rewanżowym spotkaniu 1/4 finału „Królewscy” pokonali VfL Wolfsburg 3:0. Bohaterem drużyny ze stolicy Hiszpanii został zdobywca wszystkich bramek Cristiano Ronaldo.

Niesamowity Cristiano Ronaldo, Real odrobił straty

Od początku rewanżowej rywalizacji w ćwierćfinale Champions League do ataku ruszył podrażniony porażką w pierwszym meczu Real Madryt, a z dobrej strony w ofensywie pokazali się aktywni od pierwszego gwizdka sędziego Gareth Bale i Cristiano Ronaldo. W 16. minucie do akcje podłączył się Daniel Carvajal, który zagrał piłkę w pole karne, a niepilnowany Ronaldo z bliskiej odległości skierował ją do siatki. Kilkadziesiąt sekund później gospodarze ruszyli z kolejną akcją. Z narożnika boiska dośrodkował Toni Kroos, a po raz drugi w ciągu kilku chwil na listę strzelców wpisał się Ronaldo. W kolejnych minutach „Królewscy” wyraźnie zwolnili tempo swoich ataków, wprawdzie dwie dobre okazję miał jeszcze Karim Benzema, jednak to Wolfsburg coraz częściej gościł pod bramką gospodarzy, a świetne okazję mieli Luiz Gustavo i Bruno Henrique.

Ronaldo dokończył dzieła zniszczenia, Real w półfinale Champions League

Po zmianie stron do kolejnych ataków ruszyli gospodarze, a przed szansą na zdobycie trzeciego gola stanęli Ronaldo i Benzema. W odpowiedzi do siatki próbował trafić Vierinha, jednak z jego próbami radził sobie Keylor Navas. W 66. minucie po raz kolejny ze stałego fragmentu gry dośrodkował Kroos, a dobrze ustawiony Sergio Ramos trafił w słupek. Na niespełna kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry sprytnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Ronaldo, który tym samym skompletował hat-tricka i przybliżył Real do awansu. W końcówce spotkania kolejne okazję mieli jeszcze Benzema i Jese Rodriguez, jednak w decydujących momentach zabrakło im trochę dokładności i wynik spotkania nie uległ już zmianie. Ostatecznie Real pokonał Wolfsburg 3:0, odrobił straty z pierwszego meczu i awansował do półfinału Ligi Mistrzów, gdzie oprócz „Królewskich” zagra Manchester City, który w rozgrywanym równolegle meczu pokonał Paris Saint Germain 1:0.

Real Madryt – VfL Wolfsburg 3:0 (2:0)